Repaint dla beztalenci - czy warto zaczynać?

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
ODPOWIEDZ
DollParts
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2019, 16:19
Kontakt:

Repaint dla beztalenci - czy warto zaczynać?

Post autor: DollParts »

Hej! Proszę podpiąć post, jeśli niepotrzebnie piszę nowy, ale odkryłam to forum przed chwilą i nie jestem obeznana ;)

Co tu dużo mówić - Repaint lalek mnie oczarował, chciałabym stworzyć coś sama! Jednak... jestem totalnym beztalenciem plastycznym :facepalm: Ani malować, ani rysować nie potrafię. Stąd moje pytanie : czy jest możliwe, by ktoś bez ż a d n y c h umiejętności był w stanie nauczyć się repaintu? Od czego zacząć, czym najłatwiej na początku przerabiać? Czy lepiej sobie odpuścić? :/

Dzięki i pozdrawiam :serducho:

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Repaint dla beztalenci - czy warto zaczynać?

Post autor: Soihime »

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Najlepiej na trupkach.
A może używasz kiepskich kredek? Wtedy może być gorszy wynik końcowy?

Ja zwykle najpierw delikatnie szkicuję jasną kredką główne elementy a dopiero potem przechodzę do malowania.

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Repaint dla beztalenci - czy warto zaczynać?

Post autor: Saga »

Najważniejsze to mieć zawzięcie.

Za każdym "talentem" stoją setki godzin ciężkiej pracy, nawet jeśli w nieco innej dziedzinie. Osobie, która wyćwiczyła rękę na płaskich rysunkach będzie nieco łatwiej na lalkach z samej racji wyćwiczenia. Ale jeśli ktoś specjalizował się w malowaniu graffiti lub obrazów impresjonistycznych, zaczyna od zera ^^

Z moich doświadczeń - talent to raczej wizja, tchnienie czegoś głębszego lub oryginalnego w dzieło. Kunszt wykonania, opanowanie technik - to coś zapracowanego i wyrobionego, na nikogo nie spływa samo :) Nie warto, jeśli łatwo się zrażasz. Warto, jeśli naprawdę chcesz włożyć w to serce, bo wyjdzie, kiedy już wyćwiczysz swoje :) Zainwestuj, kup dobre materiały plastyczne (każdy artysta próbujący wybitnie budżetowych mówi, że tworzenie tym to droga przez mękę) i walcz!

Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 739
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Repaint dla beztalenci - czy warto zaczynać?

Post autor: Carmazin »

Powiem Ci, że moim zdaniem nie ma czegoś takiego, jak talent. Jest może wyczucie niektórych rzeczy, jakieś predyspozycje. Ale generalnie wszystko sprowadza się do ćwiczenia, opanowania techniki i wyrobienia sobie ręki do pewnych rzeczy.
Za pierwszym razem nie wyjdzie, za trzydziestym nie wyjdzie... To wyjdzie za czterdziestym! Serio, w moim przypadku tak było, pierwsze repainty to była makabra, bez lakieru i samymi akrylami... Nie będę wchodzić w szczegóły, ale było to okropne XD
Co do pytania o to, czy osoba niemalująca, nierysująca może zrobić fajny repaint. Moim zdaniem jak najbardziej. Może być trochę trudniej, ale da się nauczyć :P

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Repaint dla beztalenci - czy warto zaczynać?

Post autor: reiha »

no przecież musisz zdobyć gdzieś te umiejętności :P

ostatnio widziałam tutorial, który chciałam spróbować dla zabawy, nie stworzenia wielkiego dzieła, wyglądał na łatwy - https://www.youtube.com/watch?v=sAttYJUu9j4. Nic magicznego i zapierającego dech, ale wygląda na łatwy do przećwiczenia podstawowych kształtów :P W ogóle akryle są na tyle fajne, że po pomalowaniu można wyrównać kształt zeskrobując farbę wykałaczką. Ostatnio chciałam odmalować usta lalki, ale umierałam ze strachu że się pomylę i nieodwracalnie ją pofarbuję, więc najpierw pokryłam ten kawałek przezroczystym klejem magic, który totalnie się i nie trzymał i wszystko zeszło jak naklejka, więc jak szkoda Ci lalki na pierwsze wprawki, a nie chcesz dużo inwestować w profesjonalne materiały, to może być rozwiązanie XD

Ale jak chcesz od razu zaczynać z kredkami i prolakierem i tym wszystkim, to super :D Też fangirluje te wszystkie śliczniusie repaintowe filmy na youtube i umieram z zazdrości </3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości