Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Soihime »

Ostatnio wzięła mnie większa faza na ćwiczenia w malowaniu, bo znalazłam Clawdeen, która miała kiepski odlew o makijażu nie wspomnę. W ogóle to widać było, że Mattel zrobił tą lalkę na "odwal się", bo bluzka i kamizelka była ledwo zszyta :(. Jako że była tylkoz za 30 dyszki i mam słabość do uszatych to ją przygarnęłam właśnie z myślą o tym, że ją przerobię i tak o to wyglądała przed:
https://i5.walmartimages.com/asr/75372e ... 66c7f.jpeg - Seria Boo York

A o to moje fotki. Mój makijaż, uczesanie, bluzeczka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Balbinka »

Sympatyczna bardzo wyszła. Może bym jej dała delikatniejsze usta, ale może straciłaby swój pazur wtedy ;) ubranko ma śliczne. Udana bardzo praca, czekamy na więcej :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1061
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Kamelia »

Kolory są ładnie dobrane, trochę nad pewnością kreski trzeba popracować. ;)
Mi się ta sukieneczka podoba ogromnie. Super uszyta i śliczny wzorek.

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: roroDolls »

sukienka rzeczywiscie dobrze wykonczona i skornstruowana ale oko zupelnei niezdefiniowane...i bialko i zrenica i teczowka-kula ziemska:-)

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Soihime »

dzięki za wszelkie sugestie :D będę pracować dalej :D

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Soihime »

No to poprawiłam :)

poproszę teraz o opinię. Osobiście jestem zadowolona. Oczy nie są już rozlaną plamą. ;)

><

Obrazek

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: lwica »

Wydaje mi się,że jest lepiej,tylko zdjęcie nie ma ostrości i ciężko coś więcej powiedzieć. :bezradny: Jak byś mogła zrobić zdjęcie twarzy lalki z przodu i może większe zbliżenie żeby było bardziej widać makijaż.Ale to oczywiście tylko moja opinia a ja się na tym niestety nie znam.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Soihime »

Obrazek

Bardzo proszę ::>

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: lwica »

Dzięki za wstawienie fotki. :) Podobają mi się brwi są ślicznie namalowane.Usteczka też są bardzo ładne. :D Co do oczu to dziwnie wygląda ta czerwona plamka na dole na białku oka.Nie wiem czy tak miało być ale to trochę jak by jej żyłka w oczach pękła.Ale myślę,że jak na pierwszy raz to i tak jest super. :D A czym malowałaś farbami czy kredkami?

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Soihime »

Kredkami. Niestety z Drewenta mam tylko 4 kredki pozostałe to Kooh i Noor. Nie wiem czy każdy tak z tymi z KiN ma problem czy tylko ja, ale trzeba bardzo przyciskać by jakiś pigment zostawiły. :< Tak że zwykle zamaczam je w wodzie i tak maluje, a potem ściągam pędzelkiem nadmiar wody i farby. A ta czerwona plamka... Może to wygląda tak przez to, że dałam te dwie białe plamki jako taki błysk w oku i zbyt rozdziela?

Dziękuję, że komentujesz, bo dzięki temu łatwiej mi ogarnąć, co jest nie tak. :> Bardzo ciężko mi idzie nauczyć się tego repaintu, ale bardzo mi zależy. :<

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: lwica »

Co do kredek to nie pomogę,bo ja nie maluję lalek,a pewnie jak bym się za to zabrała to i tak wyszło by mi sto razy gorzej niż Tobie.A może jeżeli te kredki Ci nie pasuję to kup sobie z jakiejś innej firmy kilka sztuk i sprawdź jak się nimi rysuje.
Nic się nie przejmuj,ćwicz dalej a z czasem na pewno będzie lepiej. :D

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Soihime »

Dziękuję. Drewentami dobrze się maluje, ale one kosztują 5 zł za sztukę :/ dlatego na razie mam 4 i zbieram xD

Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Chupacabra »

Może pomogę! Też maluję k-i-n, drewentów inkatense mam 4 a watercolor mam 2, z tym, że dublują się kolory. XD k-i-n są mniej napigmentowane niż drewenty ale spokojnie da się nimi zbudować jakiś kolorek. Na mokro nakładam tylko biel i to niezależnie od firmy. Możliwe, że problem tkwi z lakierowaniu? Widzę, że łepek troszeczkę się błyszczy (czy to kwestia zdjęcia?), może dlatego kolor nie chce zostawać?
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Soihime »

Chodzi Ci o ten błysk na czole? Wydaje mi się, że to efekt lampy błyskowej mojej cyfrówki. :)

Ogólnie używam MSC nakładam go ze 3 razy za każdym razem czekam ze 40 minut aż na sto procent przeschnie.

Właśnie nie wiem czemu mam taki problem z tymi kredkami chlip :< chlip chlip. Może kiedyś zrobimy jakieś spotkanie i ktoś by poprowadził warsztaty? Może po prostu jest jakiś jeszcze mankament, coś może robię źle i nawet bym o tym nie pomyślała?

A tak bardzo ćwiczę :<. Wkurza mnie to bo umiem rysować. Jestem technikiem grafikiem. Tylko na lalkach ciężko mi idzie. I ćwiczę już z rok. ;<

Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ćwiczenia w repaincie i w przerabiankach

Post autor: Chupacabra »

W dziale dla początkujących było kiedyś coś o podgrzewaniu MSC w ciepłej wodzie, z jakiej odległości pryskasz? A jak przygotowujesz główkę do lakierowania?
Kombinuje żeby coś wymyślić, jak wpadnie mi do głowy jeszcze jakieś coś to napiszę.
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości