Customy Seevou

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Neytiri »

Wow, po prostu wow! Naprawdę profesjonalna robota. Trzymam kciuki za finalny efekt :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Balbinka »

Ciałko jest po prostu super. Teraz bardzo podobają mi się proporcje i ogólny zarys. Jest na prawdę świetna. Nie mogę się doczekać dłoni i stóp, bo to mój lalkowy fetysz :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
midorigami
Posty: 313
Rejestracja: 30 cze 2016, 14:59
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: midorigami »

nie wiem czy ktoś pytał, ale będzie szansa na zakup ? :D może być nawet na czarno :P to ciałko bardzo kusi <3

Awatar użytkownika
Seevou
Posty: 64
Rejestracja: 14 lut 2017, 22:30
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Seevou »

Cześć wszystkim! Długo mnie tu nie było, ale nie oznacza to, że lalkowa pasja poszła na bok :). Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za komentarze i wybaczcie, że dopiero odpisuję.
Pentesilea pisze:Jestem zachwycona tym, co stworzyłaś. Podziwiam talent i cierpliwość. Ciałko jest wspaniałe, tułów podoba mi się przeogromnie. Jest oryginalny i taki zmysłowy. Mam tylko jedno maleńkie zastrzeżenie. Nóżki choć mają super kształt, to układają się w taki X. Wyglądają na koślawe. Być może to przez to wcięcie po wewnętrznej stronie uda. I układ łydki. Przez to kolana idą do środka. Jak dla mnie to jedyna rzecz, którą można by było zmienić.
Dziękuję za miłe słowa i konstruktywną krytykę na kolejnych etapach tworzenia. Zgadzam się, że przy realistycznym ciele takie nóżki wyglądałyby koślawo. Jednak przy takiej krzywiźnie zostanę, bo jest to jedno z moich założeń przy tej pracy - jak najmniej linii prostych. Myślę, że przy skończonym ciele ze sporą głową będzie bardziej oczywiste, że chodzi o kreskówkową konwencję. Wiem, że nie wszystkim przypadnie to do gustu. Tym bardziej doceniam, gdy ktoś dostrzega pozytywne rzeczy obok tych, które są nie z jego bajki.
midorigami pisze:nie wiem czy ktoś pytał, ale będzie szansa na zakup ? :D może być nawet na czarno :P to ciałko bardzo kusi <3
Gdy wreszcie skończę prace nad moją lalką, na pewno będę chciała ją odlewać (sama lub u kogoś, kto się tym profesjonalnie zajmuje), więc pojawi się szansa na zdobycie jej :). Nie wiem, ile czasu zajmie mi całkowite dopracowanie wszystkich części, ale na pewno się nie poddam :).
Balbinka pisze:Ciałko jest po prostu super. Teraz bardzo podobają mi się proporcje i ogólny zarys. Jest na prawdę świetna. Nie mogę się doczekać dłoni i stóp, bo to mój lalkowy fetysz :)
No, to wreszcie mam coś dla Ciebie :-).

Ostatnio pracowałam nad dłońmi dla Feli. Wymagały naprawdę sporo uwagi. Nareszcie udało mi się uzyskać satysfakcjonującą rzeźbę. Czym prędzej chwalę się tym, co zrobiłam. Pozostaje mi wyrównanie faktury i będę mogła zrobić ich próbne odlewy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Czarnab1 »

Śliczne dłonie. Czym wygładzasz powierzchnię? Jaki papier ścierny jest najlepszy?
Na YT widziałam jak używają papieru na gąbce, tylko nie wiem jakiej ziarnistości.

Awatar użytkownika
Seevou
Posty: 64
Rejestracja: 14 lut 2017, 22:30
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Seevou »

Czarnab1 pisze:Śliczne dłonie. Czym wygładzasz powierzchnię? Jaki papier ścierny jest najlepszy?
Na YT widziałam jak używają papieru na gąbce, tylko nie wiem jakiej ziarnistości.
Bardzo dobre są papiery na tkaninie, jednak zwykły też jest w porządku. Ostatnio z powodzeniem korzystałam z takich najzwyklejszych papierów o ziarnistości 600, 400, 240. Zazwyczaj zaczynam pracę z takim o grubszej ziarnistości i stopniowo zmieniam na drobniejsze. Przy większych powierzchniach ze sporymi nierównościami używałam nawet 180, ale te już są, moim zdaniem, bardzo grube jak na lalkowe potrzeby. Z kolei te o ziarnistości ok. 1000 polerują prawie na błysk.
Polecam watę stalową/metalową. Bardzo dobrze dopasowuje się do zaokrąglonych kształtów (kłaczek zmieści się nawet między palcami lalki) i można ją tanio kupić na Allegro. Korzystam z takiej oznaczonej 000 i 00.
Nigdy nie miałam typowego papieru ściernego na gąbce, ale używałam miękkich pilników do paznokci i bloków polerskich o standardowych ziarnistościach. Podejrzewam, że użytkuje się je podobnie jak te gąbki ścierne, o których wspomniałaś i mogą być bardzo wygodnym rozwiązaniem. Sama pewnie wybrałabym kilka rodzajów z zakresu od ok. 240 do 600. Ostatecznie w praktyce się okaże, czy potrzebujesz grubszego lub drobniejszego. Mam nadzieję, że byłam pomocna :).

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Czarnab1 »

Dziękuję :)

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: VMarcin »

To ja mam pytanko: czy ta wata do polerowania kaleczy palce? Chodzi mi o to, czy przy dłuższym polerowaniu nie ścieramy też naskórka, czy trzeba to robić w rękawiczkach? Nie miałem nigdy styczności z tą watą więc pytam. Kto pyta nie błądzi (albo nie trafia na pogotowie z poobcieranymi paluchami) xD

Awatar użytkownika
Seevou
Posty: 64
Rejestracja: 14 lut 2017, 22:30
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Seevou »

VMarcin pisze:To ja mam pytanko: czy ta wata do polerowania kaleczy palce? Chodzi mi o to, czy przy dłuższym polerowaniu nie ścieramy też naskórka, czy trzeba to robić w rękawiczkach? Nie miałem nigdy styczności z tą watą więc pytam. Kto pyta nie błądzi (albo nie trafia na pogotowie z poobcieranymi paluchami) xD
Wata na szczęście nie działa jak żyletka ;). Natomiast podczas szlifowania obsypują się takie małe włoski i one mogą się wbijać w naskórek (przynajmniej w przypadku grubości 000, bo są bardzo cieniutkie). Niby nic poważnego, ale lepiej tego uniknąć poprzez użycie rękawiczek (takie cieniutkie, gumowe wystarczą) i bardzo dokładne posprzątanie wszystkich pyłków.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Kamelia »

Te rączki to majstersztyk! Coś wspaniałego. Z niecierpliwością czekam na dalsze etapy! :)

To nawet nie miała być krytyka na temat tych kolan, tylko moja maleńka uwaga. :) Ale teraz jak opisałaś swoją wizję, to zrozumiałam o co chodzi i jestem bardzo ciekawa efektu końcowego. :)

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Arima »

Dłonie pełna profeska! :serducho:
Jak bym widziała Soul Doll.
Cudo.

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Balbinka »

Dłońki wyszły świetnie. Super mi się podoba ta para troszkę zwiniętych. Teraz czekam na stópki :)
Mam nadzieję, że jak skończysz i będziesz sprzedawać pannę to kwota będzie dla mnie osiągalna bo bardzo podoba mi się to co widzę :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Seevou
Posty: 64
Rejestracja: 14 lut 2017, 22:30
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Seevou »

Pentesilea pisze:Te rączki to majstersztyk! Coś wspaniałego. Z niecierpliwością czekam na dalsze etapy! :)

To nawet nie miała być krytyka na temat tych kolan, tylko moja maleńka uwaga. :) Ale teraz jak opisałaś swoją wizję, to zrozumiałam o co chodzi i jestem bardzo ciekawa efektu końcowego. :)
Dziękuję Ci bardzo i w razie czego czekam na kolejne uwagi, bo np. ta co do gabarytów łydek bardzo mi pomogła :).
Arima pisze:Dłonie pełna profeska! :serducho:
Jak bym widziała Soul Doll.
Cudo.
Bardzo miłe porównanie. Akurat przyglądam się Souldollowym dłoniom i faktycznie to podobny styl. Co ciekawe, akurat na ich łapkach się nie wzorowałam przy robieniu tych dla Feli. W przyszłości prawdopodobnie coś u nich podpatrzę, bo niektóre sposoby ułożenia palców bardzo mi się spodobały ;).
Balbinka pisze:Dłońki wyszły świetnie. Super mi się podoba ta para troszkę zwiniętych. Teraz czekam na stópki :)
Mam nadzieję, że jak skończysz i będziesz sprzedawać pannę to kwota będzie dla mnie osiągalna bo bardzo podoba mi się to co widzę :)
Stopki będą niedługo. Zrobiłam im już wcześniej takie haczyki chowane pod stawem (trochę jak u Minifee), żeby łatwo było je wymieniać. Niestety, wyszły bardzo filigranowe i chyba zrezygnuję z tego rozwiązania, bo mogłoby okazać się zbyt delikatne.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Annorelka »

Dłonie śliczne! Strasznie mi się podobają wszystkie ciekawostki i zdjęcia z postępów w robieniu Twojej BJD! Lalka-czarownica też śliczna i chyba podoba mi się bardziej niż mangowa wersja buzi, widać, ze ta jest tą pasującą do "concept artu" i wszystko się zgadza. :)

Łapki robiłaś z miliput czy modeliny? Stawiałabym na to pierwsze, ale nie jestem pewna.

Awatar użytkownika
Seevou
Posty: 64
Rejestracja: 14 lut 2017, 22:30
Kontakt:

Re: Customy Seevou

Post autor: Seevou »

Annorelka pisze:Dłonie śliczne! Strasznie mi się podobają wszystkie ciekawostki i zdjęcia z postępów w robieniu Twojej BJD! Lalka-czarownica też śliczna i chyba podoba mi się bardziej niż mangowa wersja buzi, widać, ze ta jest tą pasującą do "concept artu" i wszystko się zgadza. :)

Łapki robiłaś z miliput czy modeliny? Stawiałabym na to pierwsze, ale nie jestem pewna.
Dzięki :). Łapki są z Fimo. Używałam wersji twardszej (proffesional) do zrobienia "palcowego bukieciku" i resztę dłoni wypełniałam miększą wersją (soft). Moim zdaniem, dosyć ciężko by się lepiło dłonie z Milliputa.


Wiem, że obiecałam stopki, ale pokażę Wam coś, co zrobiłam bardzo spontanicznie. Sprawiłam Feli Halloweenową stylizację :). Fioletowy materiał okazał się naprawdę niesforny (chyba lepiej sprawdzał się jako tło do zdjęć ;) ). Całkiem przyjemnie się pracowało nad rogami i na pewno zrobię jeszcze coś na ich kształt, może z magnesami... Z rozpędu powstały dwie pary oczu - te białe i czerwone, którymi jeszcze się pochwalę.

ObrazekHalloween Feli by Seevou Dolls, on Flickr

ObrazekHalloween Feli by Seevou Dolls, on Flickr

Obrazek

ObrazekFeli's Halloween by Seevou Dolls, on Flickr

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości