Wig z włosów Alpaki...

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alsine
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:58
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wig z włosów Alpaki...

Post autor: alsine »

Mam pytanie . Czy ktoś robił wiga z włosów alpaki na czepku. Metodą klejenia lub szycia? Generalnie interesuje mnie ile potrzeba tych włosów. SA na etsy i nie wiem ile kupić?? Pomoże ktoś albo da namiar na kogoś kto ma wiedzę.. ??? ;)

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Wig z włosów Alpaki...

Post autor: Szklanooka »

Pytając "ile?" zawsze musisz dodać na jaką lalkę, przecież nikt nie zgadnie jaką perukę potrzebujesz ;)
Ja szyłam metodą taką jak firmowo robi się peruki, czyli szyjąc z włosów taśmę i potem naszywając ją na czepek. Wadą tej metody jest tylko to, że włosy trochę wyłażą przy czesaniu, ale za to można ją myć i łatwiej układać włosy niż w peruce klejonej, która po kontakcie z wodą może się rozpaść.

Włosy z alpaki są absolutnie fantastyczne, moim zdaniem jest to najlepszy dostępny materiał na lalkowe peruki (i jednocześnie najdroższy), ale warto! :zakochany:
ObrazekBenetia by Szklanooka, on Flickr

Awatar użytkownika
alsine
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:58
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wig z włosów Alpaki...

Post autor: alsine »

No nie napisałam na jaka lalkę bo generalnie gdyby ktoś napisał na jaka robił to jestem wstanie uruchomić wyobraźnie i przerobić po swojemu.. ;) Te włosy sa tak piękne że chciałabym na pullip i msd... i właśnie szyjąc taśmę.. jakoś klejom nie ufam.. :)
To zdradź ile użyłaś tzn. wagowo, bo w taki sposób można je kupić.. :)

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Wig z włosów Alpaki...

Post autor: Szklanooka »

Niestety nie policzyłam dokładnie ile mi poszło, ale wydaje mi się, że mniej niż niż 1/2 oz. Na re-root Blythe ludzie zazwyczaj kupują 1-1,5 a nawet 2 oz. Zależy też jak gęsto chcesz wszywać włosy, wiadomo, że do efektu takiej napuszonej fryzury potrzeba wziąć trochę więcej. Nie wiem czy coś pomogłam... xD

Awatar użytkownika
alsine
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:58
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wig z włosów Alpaki...

Post autor: alsine »

Pewnie że tak .. Serdeczne dzięki.. :*

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości