Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Niedawno chwaliłam się sukienką dla Sparkle Eyes Barbie uszytą przez Pentesilea.
Sukienka jest przepiękna ale zdecydowałam się na wprowadzenie małych poprawek, gdyż zależy mi na tym aby kreacja lalki była jak najbardziej zbliżona do oryginału. Moje zmiany dotyczą jedynie dodatków z tiulu, bolerka i spódnicy. Teraz spódnica tak jak w oryginale ma 3 warstwy falban.
Obrazek2017-10-14_06-20-51 by Asiasta, on Flickr
Obrazek2017-10-14_06-21-19 by Asiasta, on Flickr

Teraz biorę się za sukienkę dla Fashion Play Modespass Barbie. Materiały już kupione tylko brak chęci :D


Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Pentesilea pisze:Świetnie wyszły te poprawki. :)
Dziękuję :)

ObrazekSparkle eyes barbie - Przerobiona suknia na wzór oryginalnej by Asiasta, on Flickr

Żałuję, że więcej tiulu nie wszyłam w spódnicy bo prześwituje na dole. Jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu wszyję pod spód jeszcze jedną warstwę tiulu. Uszyłam spódnicę z tylu warstw ile było w oryginalnej kreacji ale tam wykorzystano inny rodzaj tiulu, mniej prześwitujący. Niestety na allegro znalazłam tylko taki i w dodatku nie było ze srebrnym brokatem. Mimo tego efekt końcowy mi się podoba.

Zaznaczam, że to moje pierwsze robótki ręczne dla lalki barbie i dopiero się uczę :D

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Arima »

Jak dla mnie jest rewelacyjnie i nic nie widzę, żeby prześwitywało.
Jak ja bym chciała tak szyć! Pomarzyć tylko mogę...

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Arima pisze:Jak dla mnie jest rewelacyjnie i nic nie widzę, żeby prześwitywało.
Jak ja bym chciała tak szyć! Pomarzyć tylko mogę...
Dziękuję. :)

Awatar użytkownika
Koral
Posty: 62
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Koral »

Cudowna! :serducho: Poprawki wyszły rewelacyjnie i świetnie pasują do właścicielki kreacji :D

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Wczoraj w końcu zabrałam się za szycie sukienki dla Barbie Fashion Play Modespass (w różowym stroju).
Niestety lalka przegrała walkę z czasem i na jej nogach pojawiły się pomarańczowe plamy. Zdecydowałam się uszyć sukienkę na wzór oryginalnej ale z powodu widocznych plam na nogach zmuszona byłam wprowadzić pewne modyfikacje.
Strój składa się z 2 części, bluzki i spódnicy. Górę kreacji uszyłam podobną do oryginalnej. Spódnica zaś jest długa. W tylnej części wszyłam tiul, ułożony w stylu plisowanej spódnicy (na zdjęciu tego widać). Gwiazdki na tiulu przyszyłam, ponieważ materiał jest twardy i plisowany wzór nie chciał się utrzymać. Wszyte gwiazdki sprawiają, że tiul nie rozłazi się. Na początku planowałam dodatek z tiulu umieścić w przedniej części spódnicy ale cała kreacja dawałby efekt "lalki księżniczki", a tego nie chciałam.
Zaznaczam, że jest to moja pierwsza uszyta kreacja. Proszę nie przyglądać się szwom, daleko im do doskonałości :P Nie mam maszyny do szycia więc całość uszyłam ręcznie.
Zdjęcia wykonałam z fleszem gdyż w słabym świetle mój aparat sobie nie radzi :P. W rzeczywistości suknia ma kolor pastelowego różu. Odcień jest bardzo delikatny. Gwiazdki to ozdoby, które kiedyś używałam do zdobienia tipsów :D.
Na zdjęciach poniżej modelką jest Toothfairy Barbie. Niestety dopiero dzisiaj wpadłam na genialny pomysł aby przymiarki robić na Toothfairy, ponieważ ma plastikowe nogi i łatwiej jest na niej mierzyć spódnicę (spódnica w pasie ma wszytą gumkę). Zdjęciami Modespass pochwalę się jak tylko odtworzę jej idealne loki, które podczas przymiarek ucierpiały :D
ObrazekSukienka uszyta dla Fashion Play Barbie Modespass by Asiasta, on Flickr
ObrazekSukienka uszyta dla Fashion Play Barbie Modespass by Asiasta, on Flickr
ObrazekSukienka uszyta dla Fashion Play Barbie Modespass by Asiasta, on Flickr
ObrazekSukienka uszyta dla Fashion Play Barbie Modespass by Asiasta, on Flickr

Bardzo zależało mi aby sukienka była w stylu superstar. Niestety marny ze mnie projektant :D i wyszło trochę cukierkowo, bajkowo....

-- 19 lis 2017, o 17:26 --

Udało mi się trochę ogarnąć loczki Barbioszki :),
Proszę ślicznotka w swojej kreacji :)
ObrazekBarbie Fashion Play Modesspas w swojej nowej sukience :) by Asiasta, on Flickr
Obrazek2017-11-19_05-22-52 by Asiasta, on Flickr

Tym razem zdjęcia bez flesza, dzięki czemu widać rzeczywisty kolor sukienki. :)

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Kamelia »

Ładny róż (naprawdę!). A kreacja wyszła rewelacyjnie. Bardzo mi się podoba pomysł z gwiazdkami. :)

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Balbinka »

Nie znam się na oryginalnych kreacjach superstarek, ale panna wygląda rewelacyjnie, a sukienka jest koktajlowo-wieczorowa i bardzo fajna :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Balbinka pisze:Nie znam się na oryginalnych kreacjach superstarek, ale panna wygląda rewelacyjnie, a sukienka jest koktajlowo-wieczorowa i bardzo fajna :)
Dziękuję. Bałam się, że kreacja będzie przypominać sukienkę baśniowej księżniczki. W oryginale sukienka Modespass była jednoczęściowa i krótka, a w pasie w tylnej części sukienki był wszyty zdobiony tiul, tworząc falbanę do długości sukienki. Pierwszy projekt zakładał, że taką właśnie sukienkę uszyję tylko długą i wszyję długi tiul. Ale materiał tiulowy nie chciał ze mną współpracować i rozkładał się jak jak ogromna spódnica.. Sukienka wyglądała jak suknia balowa, a ja strasznie nie lubię takich kreacji... Skróciłam i zwęziłam górną część tworząc niby gorset, a z dolnej części sukienki zrobiłam spódnicę. Oryginalna wersja sukienki miała wszyty tiul więc i w mojej nie mogło go zabraknąć.
Pentesilea pisze:Ładny róż (naprawdę!). A kreacja wyszła rewelacyjnie. Bardzo mi się podoba pomysł z gwiazdkami. :)
Dziękuję. Na pomysł z gwiazdkami wpadłam dopiero dzisiaj kiedy okazało się, że zapomniałam kupić różową nić ozdobną do ozdobienia tiulu, tak aby przypominał ten użyty w oryginalnej sukience. Dobrze, że wczoraj robiłam porządki w torbie z pozostałościami po tipsach bo przypadkiem wpadłam na woreczek z brokatami i innymi ozdobami. Gdyby nie to zapewne jutro bym kończyła szyć sukienkę wszywając na tiulu różowe cekiny lub tworząc unikatowe wzorki :)

-- 19 lis 2017, o 21:02 --

Po kilku miesiącach siedzenia w ukryciu modespass wróciła na wystawę. Teraz nie będzie widać okropnych plamek na nogach. To z ich powodu Barbie przez ostatnie miesiące była zdjęta z półki i schowana w szafce między książkami i klamotami..
Obrazek1988 Fashion Play Modespass Barbie - the dress is a handmade by Asiasta, on Flickr

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Arima »

Świetny strój wyszedł. Podziwiam, że tak pięknie szyjesz ręcznie.
I moim zdaniem wspaniale odtworzyłaś styl superstarek.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Arima pisze:Świetny strój wyszedł. Podziwiam, że tak pięknie szyjesz ręcznie.
I moim zdaniem wspaniale odtworzyłaś styl superstarek.
dziękuję :)

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Po długiej przerwie odwiedziłam sklep z tkaninami. Kupiłam między innymi fioletową tkaninę, czerwoną i koronkę dla Hispanic Barbie, której od ponad roku planowałam uszyć chustę :P. Tylko do tej pory nie miałam na to czasu lub nie mogłam się do tego zmotywować. Materiały te zamierzam również wykorzystać do uszycia ubranek dla Dynamitek. No i w końcu udało mi się zamówić złotą tkaninę, na strój dla Shani oraz miękki tiul dla Sparkle Eye Barbie. Tiul ten zamierzam również podmienić w ostatnio uszytej kreacji dla Fashion Play Modespass. Wcześniej wykorzystany jest zdecydowanie za sztywny i nie podoba mi się sposób w jaki układa się spódnica. Jeżeli chodzi o moje ostatnie kreacje to ciągle czuję niedosyt. I związane jest to z wykorzystanym materiałem, dlatego wciąż wprowadzam poprawki. Mam nadzieję, że więcej nie będę musiała niczego zmieniać.
Obrazek2017-12-03_12-07-56 by Asiasta, on Flickr
Z kupna fioletowego materiału ciesze się najbardziej, ponieważ od dawna taki szukałam na strój dla Kiry. Pewnie kolejnym projektem będzie jej plażowe bikini.

Poniżej zdjęcia Hispanić Barbie. Może to nic wielkiego ale Barbie na pewno się cieszy z takiej drobnej zmiany. Nie mogłam znaleźć czarnych tasiemek do obszycia chusty więc wykorzystałam ze złotym zdobieniem. Chusta pasuje do całości i dzięki złotym obszyciom lalka wygląda bardziej elegancko.
Obrazek2017-12-02_11-38-07 by Asiasta, on Flickr
Obrazek2017-12-02_11-38-47 by Asiasta, on Flickr

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: lwica »

Chusta pięknie uszyta :klaszcze: a Steffie na pewno jest zadowolona. :serducho:


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości