Cienkie rzepy

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
kamcia412
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2016, 19:58
Kontakt:

Cienkie rzepy

Post autor: kamcia412 »

Czy ktoś wie, gdzie można kupić takie cienkie rzepy jak są przy firmowych ubrankach dla lalek? Podzielcie się proszę informacją jeśli ktoś ma namiary na sprzedawcę. W Polsce myślę, że się raczej nie znajdzie. Trochę szukałam na aliexpress ale bez rezultatu.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: barbusia77 »

Rzepy mozna kroic. Po co szukac cienkiego jak mozna z szerokiego zrobic waskie ;)
<3

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: DragonLady »

Bo nawet pokrojone szerokie wciąż są grube i sztywne? A czasami to jakby trochę przeszkadza ;)...
:rotfl:
Niestety, cienkich rzepów nie widziałam, a też zdarzało mi się szukać.
Podpinam się więc pod pytanie, może ktoś gdzieś kiedyś widział. Poza wszytymi w ubranka, oszywiście ;).

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: barbusia77 »

DragonLady pisze:Bo nawet pokrojone szerokie wciąż są grube i sztywne? A czasami to jakby trochę przeszkadza ;)...
:rotfl:
W pracy mam do czynienia z rzepami 2,5 cm oraz 5cm. Sprawdzają się przy szyciu ubranek po pokrojeniu,zwłaszcza biały jest bardziej miękki. Jeśli wydaje się zbtyt sztywny można trochę go "ogolić" maszynką jednorazową. Wy musicie miec PROFESJONALNY LALKOWY rzep??? To powodzenia życzę ;) A i tak uważam że zapięcie lalkowych ubranek lepiej wygląda na haftki czy napy.. :)
<3

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: Saga »

Znalazłam na etsy:
<klik> - nie wysyłają do Polski niestety
<klik>

Droga impreza...


Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: DragonLady »

barbusia77 pisze:...Wy musicie miec PROFESJONALNY LALKOWY rzep??? ...
Ja nie muszę. PROFESJONALNYCH szczególnie. Aczkolwiek doceniam posiadanie różnych możliwości do wyboru. W przypadku rzepów również. :P

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: barbusia77 »

Oj tam oj tam Dragonka :P lalki się nie obrażą raczej jak ich będzie twardy rzep ryzował tu i ówdzie ;) a i tak uwazam że te ogólnie dostępne rzepy są mocniejsze i lepiej trzymają niż te PROFESJONALNE LALKOWE :hyhy: a przede wszystkim można mniej wszyć :)
<3

Awatar użytkownika
azulla
Posty: 75
Rejestracja: 12 maja 2013, 14:12
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: azulla »

Ja też bym taki nabyła.. Zapięcia z normalnych są bardzo grube i niezbyt fajnie to wygląda ^^

kamcia412
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2016, 19:58
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: kamcia412 »

Chodzi tez o to, że do niektórych ubranek lepiej nadaje się rzep. Zwłaszcza takich obcisłych po całości. Ja używam plastikowych transparentnych maleńkich zatrzasków. Wada taka, że trzeba wszywać ręcznie. A gdy ubranko ma być obcisłe od biustu po biodra, to czasami trzeba wszyć w 3-4 miejscach (i to razy dwa). Dużo ręcznej roboty i nie zawsze efekt zadowalający. A rzep mozna wszyć na maszynie.
Dzięki wszystkim za pomoc. Będe szukać nadal.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: Miranda »

barbusia77 pisze:Rzepy mozna kroic. Po co szukac cienkiego jak mozna z szerokiego zrobic waskie ;)
Bo ktoś woli mieć cienkie a nie wąskie? ;)

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: DragonLady »

Ojeny, Barbuniek :rotfl:, ale dajże kobitom mieć własne zdanie :rotfl:. Jak ktoś chce, niech wiąże na sznureczki, jak ktoś chce niech da grube rzepy, a jak kto chce cienkie, to jego wola, tak lubi to niech ma. :P

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: barbusia77 »

Dragonka niby i racja ;) tylko czy taki "cienki rzep" spelni swoja funkcje to juz nie moja brocha :rotfl:
<3

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: DragonLady »

:rotfl:
Skoro nie Twoja, to co się przejmujesz? Nie Tobie ciuch z lalki spadnie ;). (z braku odpowiedniej ikonki wyobraź sobie radośnie wyszczerzonego smoka ;)).
A poważniej, takie ubranko nawet w łapkach dziecków ;) wytrzymuje jakiś czas, to u dorosłego kolekcjonera pewnie nie zdechnie aż tak szybko. A będzie lepiej leżało. :)

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: cienkie rzepy

Post autor: ingrid »

Jako, że na forum przebywam ostatnio nie za wiele, to i nie udzielam się jakoś specjalnie, chociaż czytam co nieco tu i tam.

Poruszono naprawdę bardzo dobry aspekt. Poszukiwałam cienkich rzepów przed długi czas, pytałam w pasmanteriach, kopałam w internecie, niestety u nas niektóre potrzeby i schematy chyba zastygły w jakiejś minionej epoce i wcale nie jest to komplement.

Rzep cienki daje o wiele bardziej profesjonalny wygląd, ładniej leży, nie odstaje i nie trzeba go raczej przecinać po długości, a do tego przecież trzyma całkiem przyzwoicie. Gruby rzep wygląda śmiesznie, po przecięciu lubi się nawet siepać, po wszyciu ubranko zamiast przylegać, to tworzy lalce na plecach garba, gdzie u barbiowych jeszcze może ujdzie, ale u monsterów, to brak komentarza.

Wszywać zatrzaski można, ale raz, że to spory koszt, a dwa, że sporo pracy wbrew pozorom, szczególnie, gdy się już człowiek i tak nasiedzi nad samym ubrankiem i projektem. DLady niestety otrzymała ode mnie ubranka, w których nie każde miało wszytą funkcję zapinania. O wiele łatwiej byłoby po prostu wziąć kawałek cienkiego rzepu, nałożyć i przeszyć maszynowo, szybciej, efektownie i zgrabnie.

Na Allegro znalazłam takie coś, chociaż nie jestem pewna, czy to do końca spełnia oczekiwania,bo to chyba dwustronny i zapina się go jak jest zrolowany, ale można na logikę dociąć dwa kawałki i użyć jako dwustronnego zapięcia. Domyślam się więc, że taki rzep nazywa się NISKOPROFILOWY i u nas jawi się według mojej opinii, jak istny Biały Kruk.

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-2-1025

A po co wkładki higieniczne, czy tampon, jak można nosić docięte paski starego prześcieradła w te obfite dni? Przepraszam za sarkazm, ale w 21 wieku i przy współczesnej technice, to nie dziwne, że ludzie szukają estetycznych rozwiązań.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości