Moja mała pracownia

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Moja mała pracownia

Post autor: Chupacabra »

Już dawno temu zaczęłam w Internecie szukać sposobów na tworzenie brakującego elementu w mojej lalkowej garderobie, butów. Kiedy w końcu udało mi się wypracować mój własny sposób zrobiłam kilkadziesiąt par testowych, na których kombinowałam różne rodzaje materiału, obcasów i wszystko inne. Oczywiście wychodziły bardzo krzywe, a klejone na zwykły klej obcasy w końcu odpadały, ale radocha była. Buty dalej siedzą w pudelku na parapecie. :D

Po roku przerwy(bo wtedy chyba zrobiłam ich za dużo w krótkim okresie czasu i się zwyczajnie wypaliłam) i kombinowania bardziej teoretycznego, na papierze, udało mi się w końcu zabrać za nowe pary. Dalej wychodzą krzywe, ale przynajmniej już wiem dlaczego XD.

Chwalę się, nie tyle butami, bo nie ma się czym chwalić, co tym że udało mi się wypracować w miarę prosty i tani sposób.

Te pary jeszcze nie są 100% skończone, ale na zdjęciach tego chyba nie widać.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: dollbby »

jejku, śliczne są! Podziwiam osoby, którym chce sie robić takie rzeczy :D

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: jewelsnake »

Świetne te buty i bardzo starannie wykonane! Wrzucaj więcej zdjęć, proszę, tak przyjemnie się je ogląda!
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Balbinka »

Świetne na prawdę. :)
Pogratulować tylko można cierpliwości i samozaparcia. :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Chupacabra »

Bardzo dziękuje! :D Tak się ucieszyłam, że od razu zabrałam się za szkice kolejnych butków.
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Pink Flamingo »

Ha, wiem o czym mówisz z tymi butami, sam próbowałem :) Bardzo fajnie Ci wychodzą - świetny pomysł z plecionką! :) Kojarzą mi się z butami z pokazów miu miu

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Neytiri »

Buciki wyglądają świetnie i bardzo zgrabnie na nóżkach lalek, jestem pod wrażeniem wypracowanej metody :) Podzielisz się tajemnicą ich wykonania? Zdaję sobie sprawę jakie to trudne wymodelować i wykończyć coś w tak małym rozmiarze.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Chupacabra »

Cały sekret tkwi w tym żeby uszyć "skarpetkę", najlepiej z jakiegoś bawełnianego materiału, jeśli będzie za cienki, będzie się przesuwać przy przyklejaniu podeszwy jak w przypadku butków, które wrzuciłam :( i wychodzą krzywulce.
Potem założyć te skarpetkę, na lalkową stopę (najlepiej zabezpieczoną folią żeby nie zniszczyć lali :)) i dokleić podeszwę, pokryć skarpetkę cienką warstwą lekko rozcieńczonego wikolu, a przestrzenie między tekturową podeszwą, a materiałem wypełnić zwykłym klejem w sztyfcie, ja muszę z reguły wciskać i czekać aż wyschnie ze cztery razy aż będzie w miarę równo.
Potem już zostaje doklejenie obcasu lub koturnu, jeśli ktoś potrafi, i można malować. Ja oklejam jeszcze obcas materiałem i podklejam flekiem z tekturki. Następnym razem będę też próbować podklejać całą podeszwę eko skórką.
A do tego wstążeczki, kokardki, koronki i co kto sobie wymyśli. Co tylko da się przykleić na wikol. :D
Za dużo do pisania, chciałam jak najkrócej i pewnie zakręciłam. :bezradny:
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Malina »

Dzięki za zdradzenie techniki :serducho: Zaliczyłam dziś pierwszą próbę zrobienia męskich pantofli - stopa Taeyanga to jednak kobyła w porównaniu z damskimi stópkami, a i tak nie było łatwo (ani równo, ani wyględnie ;) ). Od dzis tym bardziej podziwiam Twój kunszt :)


Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Chupacabra »

Wycinam je nożykiem do tapet z podeszwy od kapcia za 5 złoty. Takiej białej gąbki/pianki. Niestety lubi się trochę uginać przy wycinaniu i trochę trudno o precyzyjne cięcia. Mam w planach wypróbować jakieś inne materiały, ale mi się nie spieszy.
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

Awatar użytkownika
Suriri
Posty: 156
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:55
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Suriri »

Dołaczam się do zachwytów - piękne buciki :). Też mi się takie marzą dla moich plastików :zawstydzony:

Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Chupacabra »

Bardzo dziękuję :D Właśnie robię następne. Bardzo powoli, więc wrzucę zdjęcie obcasa.

Obrazek
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

Awatar użytkownika
selene13
Posty: 204
Rejestracja: 12 lis 2012, 01:12
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: selene13 »

Chupacabra pisze:Wycinam je nożykiem do tapet z podeszwy od kapcia za 5 złoty. Takiej białej gąbki/pianki. Niestety lubi się trochę uginać przy wycinaniu i trochę trudno o precyzyjne cięcia. Mam w planach wypróbować jakieś inne materiały, ale mi się nie spieszy.
Ja wycinałam z korków (korkowe od butelek) i ze spławików z drzewa balsa. Ale to dość ciężko się tnie, żeby były równe brzegi.

Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja mała pracownia

Post autor: Chupacabra »

selene13 pisze:Ja wycinałam z korków (korkowe od butelek) i ze spławików z drzewa balsa. Ale to dość ciężko się tnie, żeby były równe brzegi.
O korku też myślałam. Mogłoby się z niego fajniej wycinać inne kształty, bo się nie będzie tak uginało :D Ale na razie muszę sobie jakiś korek na próbę wykombinować.
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości