Tatuaże u lalek

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
KogataHoshi
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:44
Kontakt:

Tatuaże u lalek

Post autor: KogataHoshi »

Oczywiście nie chodzi mi o to, że robimy lalce prawdziwy tatuaż. :P
Chodzi mi oczywiście to takie malowane/przyklejane.
Widziałam wiele lalek z tatuażami i chciałabym zrobić taki mojej dal.
Nie wiem jak się do tego zabrać i dodatkowo nie uszkodzić plastiku. :boisie:
Czym go zrobić? Jak? Proszę pomóżcie. :mysli:

(Mam nadzieję, że nie ma jeszcze takiego posta :D )

<my-sweet-doll.blogspot.com>

Awatar użytkownika
lijevne
Posty: 54
Rejestracja: 09 cze 2012, 19:04
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: lijevne »

Nigdy czegoś takiego nie robiłam, ale wydaje mi sie że jeśli chcesz takowy namalować to farba akrylowa byłaby idealna ;D

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: reiha »

A czy farba akrylowa nie zostawi trwałych śladów na plastiku?

Może poszukaj jakiegoś łatwozmywalnego tatuażu dla ludzi i najpierw wypróbuj na innej lalce/zabawce z podobnego materiału? Jeśli uda się łatwo zmyć, będzie mniejsze ryzyko, że uszkodzisz dala. Moim zdaniem na początku nie ma sensu używać czegoś trwałego, lepiej oswoić się z nową ozdobą, metodą prób i błędów sprawdzić które miejsce jest najodpowiedniejsze, i czy po tygodniu wzór się nie znudził.

Kiedyś malowałam schleichowe konie suchą pastelą i wszystko się łatwo zmyło, nawet mimo faktury sierści (właściwie, to prawie całkowicie zmyło się natychmiast po potarciu palcem :face:). Użyłam wersji pasteli w kredce, nie w "wałeczku" :P Nie mam pojęcia jaka jest prawidłowa nazwa :face:

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: Mangalarga »

reiha pisze:Kiedyś malowałam schleichowe konie suchą pastelą i wszystko się łatwo zmyło, nawet mimo faktury sierści (właściwie, to prawie całkowicie zmyło się natychmiast po potarciu palcem :face:). Użyłam wersji pasteli w kredce, nie w "wałeczku" :P Nie mam pojęcia jaka jest prawidłowa nazwa :face:
Ja też zbieram konie i mam w planach sporo przeróbek :D
W przypadku malowania modeli koni suche pastele (ale starte na proszek i nakładane pędzelkiem) są jedną z najpopularniejszych metod, bo dają bardzo naturalny efekt jeśli chodzi o przejścia między odcieniami sierści. Tylko każdą warstwę trzeba zabezpieczyć spryskując figurkę werniksem czy innym lakierem.
Tyle, jeśli chodzi o offtopa, w razie czego zapraszam na PW :]

Tatuaże u lalek wykonywane są farbami, najczęściej akrylami, niektórzy używają też do lalek słabo rozcieńczonych akwareli. Jednak ja poćwiczyłabym malowanie takich ozdób na jakichś tanich klonach (oczywiście cieniutkim pędzelkiem, żeby nie zepsuć efektu). Poza tym ewentualne zmycie takiej ozdoby może być trudne, bo aceton może stopić plastik. Ale może jest na forum ktoś, kto lepiej doradzi w tym temacie :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: privace »

A jak komuś brak talentu to proponowałabym naklejki- tatuaże na paznokcie (nail art tattoo) ;)
Po pierwsze są to maciupkie wzorki, po drugie kolor nie styka się z ciałem lalki (bo to nadruk na folii), po trzecie praktycznie można kupić każdy wzór jaki nam się zamarzy (kwiatki, chińskie literki).

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: elianka »

Ja zrobiłam lalkom dwa tatuaże - jeden akrylówką ręcznie a drugi za pomocą nail stamps :_
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

KogataHoshi
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:44
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: KogataHoshi »

Dzięki za odpowiedzi. :)
Myślę, że na pewno zastosuję jedną z tych metod:D
Naklejki lub tatuaże ludzkie wydają mi się obiecujące. :D
Wypróbuję wszystko. Oczywiście na jakiejś eksperymentalnej barbie!

Awatar użytkownika
wampi
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 00:43
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: wampi »

Na gumowej powierzchni nie pójdzie, to od razu powiem :)
Ja polecam jak najabardziej naklejane tatuaże (jak z gum do żucia :D) ale jednk NAJPIERW trzeba plastik spsikać podkładem (np. Mr Super Clear, puszka kosztuje od 50 do 70zł - polecam zawsze) aby zwyczajnie się nie ześlizgiwał. Potem tatuaż a potem znowu lakier. :hejka:
Na allegro tego od groma jest.

Z malowaniem - jak powyżej. Akryl będzie spływał kroplami, jeżeli plastik nie jest zabezpieczony (chyba że plastik jest chropowaty, ale na barbie czy monsterkach to nie pójdzie) więc - jak wyżej.
Akryle polecam Vallejo (około 9zł/butelka) lub Testors.

Ogólnie do modowania wszelkiego to do sklepu modelarskiego, nie plastycznego, warto się przejść.

A zmywanie? Na pewno nie spirytusem!!! :bezradny: Zmywacz do paznokci z acetonem lub bez (trzeba przetestować jak reaguje na zmywacz plastik) - koszt koło 2zł.
http://www.etsy.com/shop/ClothingBureau ZAPRASZAM serdecznie, ubranka na Pullipy i na BJD :)
http://wampirencja.pinger.pl/ A tutaj zapraszam do komentowania moich ubranek tudzież lalków ;)

Awatar użytkownika
Amaretta102
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:28
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: Amaretta102 »

Ja również użyłabym naklejek, wydaje mi się to dobrym pomysłem. Jak się znudzi czy coś, to nie zostanie na zawsze ;) (chyba :D)

Awatar użytkownika
Dark-Beauty
Posty: 740
Rejestracja: 11 lut 2012, 17:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: Dark-Beauty »

ja widziałam duże zestawy tatuaży naklejanych o realistycznym wyglądzie - 1zł arkusz..są w nim też takie pasujące wielkościa do lalek, chyba mojemu samurajowi smoka zafunduję :hyhy:
Zapraszam :)
http://darkbeautydoll.blogspot.com/ (Barbie model muse - szycie)
http://dark-beauty-dal.blogspot.com/ (od niedawna little dal+obitsu 11cm)
http://www.flickr.com/photos/81974816@N02/ (galeria)

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: nmin »

Jeśli przykleiłabym takie naklejki na paznokcie do obitsu i zostałyby później po nich brzydkie, lepkie plamy, to da się to jakoś bezawaryjnie usunąć? Czym na przykład? Bo przyznam, że chętnie "zrobiłabym" taki tatuaż mojej lalce, pasuje mi do pomysłu, jaki na nią mam...
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
verrin
Posty: 220
Rejestracja: 31 lip 2012, 16:18
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: verrin »

nmin pisze:Jeśli przykleiłabym takie naklejki na paznokcie do obitsu i zostałyby później po nich brzydkie, lepkie plamy, to da się to jakoś bezawaryjnie usunąć? Czym na przykład? Bo przyznam, że chętnie "zrobiłabym" taki tatuaż mojej lalce, pasuje mi do pomysłu, jaki na nią mam...
Może spróbuj spirytusem? Zmywacz do paznokci ładnie usuwa takie rzeczy ale może lepiej nie ryzykować, mógłby rozpuścić plastik.

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: Lacrima »

Jak to jest klej to najlepiej takie coś jak Barlon, wszelkie klejace rzeczy z plastiku pomyslnie zdejmuje, a i farby nie zdażyło mi sie uszkodzić.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Elka
Posty: 629
Rejestracja: 07 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: Elka »

Odkopuję wątek.

"Robił" ktoś kiedyś tatuaż lalkom BJD.
Czym w ogóle taki tatuaż zrobić, żeby trwale nie uszkodzić żywicy i żeby w razie czego po jakimś czasie można go było usunąć nie zostawiając śladu.
Malować, rysować czy naklejać? Jakich materiałów użyć, czym utrwalić.

Radźcie.

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Tatuaże u lalek

Post autor: MajorMistakes »

Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości