Zmniejszanie głowy u Barbie

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: Szklanooka »

Ok... kontynuując research wyczytałam, że aceton techniczny (tech.) - taki do kupienia w sklepie chemicznym/budowlanym - może posiadać zanieczyszczenia do 2% w postaci np. metanolu w odróżnieniu od acetonu kosmetycznego albo czystego (cz.), ale nie zamierzam się w nim przecież kąpać, więc nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Niestety ciocia Wikipedia milczy na temat wpływu śladowych ilości metanolu na lalki...

Napisałam z pytaniami do gościa, który z pozytywnym efektem pozmniejszał głowy Monsterce i Everce - jak odpisze to się podzielę.
W międzyczasie znalazłam jeszcze niesamowicie interesujący przypadek eksplodującej Scenki po 3 minutowej kąpieli (może ktoś ją włożył do zbyt małego słoika?) O.o
Obrazek
źródło

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: Annorelka »

Szklanooka pisze:
Annorelka pisze:Nie wszystkie zmywacze są kolorowe, te najtańsze, ze szklanych buteleczek są bezbarwne...
Tylko ile one mają mililitrów? Aceton który kupiłam kosztował 7 zł za pół litra, a zmywacz i tak składa się (z tego co udało mi się ustalić) z 80% acetonu + woda + gliceryna i dodatki w postaci alkoholu, zapaszków i może czegoś jeszcze.
Te, które ja kupiłam mają 50- 60 ml. Wiem, że to nieopłacalne do pomniejszania, chciałam tylko zauważyć, że nie wszystkie zmywacze są barwione - może ktoś znajdzie jakiś większy i przezroczysty? ^^;
Czy aceton kosmetyczny można kupić w budowlanym?
Pamiętam, że dałam sporo linków do artykułów o zmniejszaniu główek w zdublowanym temacie, który został usunięty... Czy jest może jakaś możliwość by się do tego posta dokopać? Nie zapisałam tych stron do zakładek. :(

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: Szklanooka »

Annorelka pisze:Czy aceton kosmetyczny można kupić w budowlanym?
Kosmetyczny w budowlanym raczej nie. :lol: Ale można poszukać acetonu z oznaczeniem cz. - czysty o którym pisałam wcześniej i nie powinien się różnić czystością od kosmetycznego.

Niestety usuniętych postów nie da się przywrócić. To bardzo dziwnie, może to jakiś błąd moderatora... jesteś pewna, że nie ma w tym wątku twojego posta? O.o

Awatar użytkownika
Rudy Królik
Posty: 514
Rejestracja: 06 mar 2013, 13:54
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: Rudy Królik »

Ja mam w hurtowni aceton techniczny. Jest on w butlach 0,5l i 5l. Cena około 5-6zł za 0,5l.
Jeden minus- nie wiem, jak jest w hipermarketach, ale ja mam zakaz sprzedawania acetonu tech. dla klientów detalicznych. Ze względu na przepisy dotyczące sprzedaży materiałów niebezpiecznych i łatwopalnych, to aceton mam tylko dla "wybrańców".
Mogę na jutro poczytać etykietkę i wtedy powiem wam jaka magia w tej niepozornej butelczynie.

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: Szklanooka »

Rudy Królik pisze:nie wiem, jak jest w hipermarketach, ale ja mam zakaz sprzedawania acetonu tech. dla klientów detalicznych.
Ja kupuję w Praktikerach i sklepach chemicznych bez problemu, nawet nie musiałam nigdy dowodu pokazywać, a kupując alko mi się to czasem zdarza. ^^
Dzięki Króliku, czekam na raport.
pure acetone head which exploded. I decided to go gung-ho and try pure acetone that is used to clean up fiberglass... Anyway. This shit is lethal!
źródło
No to wiemy już czego nie robić. Głowa mocno puchnie i jeżeli słoik jest za mały to pęka. link

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: Annorelka »

Może kupić glicerynę w aptece i dodać kilka kropel do acetonu, jak dodają do "bezpieczniejszych" dla lalek zmywaczy?
Szklanooka pisze:
Annorelka pisze:Czy aceton kosmetyczny można kupić w budowlanym?
Kosmetyczny w budowlanym raczej nie. :lol: Ale można poszukać acetonu z oznaczeniem cz. - czysty o którym pisałam wcześniej i nie powinien się różnić czystością od kosmetycznego.
Kto pyta nie błądzi... xD
Niestety usuniętych postów nie da się przywrócić. To bardzo dziwnie, może to jakiś błąd moderatora... jesteś pewna, że nie ma w tym wątku twojego posta? O.o
Nie, założyłam drugi temat o zmniejszaniu główek, bo ten przeoczyłam (szukałam w dziale o repaincie) i został zamknięty i potem usunięty, a nie połączony z tym. :(

Awatar użytkownika
niuniek
Posty: 602
Rejestracja: 08 sie 2012, 02:08
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: niuniek »

Kurcze - to zmniejszanie głowy brzmi jak mumifikacja. Majowie tak chyba robili, bo ostatnio pokazywali krótki film o tym z udziałem Tonego Halika :hyhy:

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: Szklanooka »

Właśnie skończyłam kąpanie Ashlynn. Bez cackania wrzuciłam ją od razu do 100% zwykłego technicznego acetonu na godzinę. Teraz sobie schnie, ma się dobrze i na razie nie wygląda jakby miała wybuchnąć. Za 48h zdam szczegółową relację.
Obrazek

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: MajorMistakes »

Na wszelki wypadek załóż okulary ochronne. I przykryj się prześcieradłem.
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/


JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: JoannaS »

Zmniejszam głowę Rayli z magii pegaza (mold lara). Po pierwszej próbie pół głowy jej się ciut zmniejszyło, widoczne było tylko obniżenie brwi jednej. Głowa była dalej miękka. Teraz znów dałam, do zmywacza z biedronki. Nie wiem jak długo potrzymać.

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: JoannaS »

Obrazek mam nadzieję że nie będzie do góry nogami Rayla po zabiegu pomniejszania.
Jak widać pomniejszyła się asymetrycznie i trochę za bardzo.


Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: LolitaDolls »

To ten sam mold? :^.

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zmniejszanie głowy u Barbie

Post autor: Ner »

Niesymetryczne zmienianie rozmiaru prawdopodobnie świadczy o nierównym odlaniu głowy w fabryce. W różnym miejscu może mieć równą grubość winylu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość