Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: reiha »

to jest wersja z książką, chyba Legacy Day. Na dodatek ma miękkie, długie włosy z których nie wycieka klej. To jedna z lalek, które trzymam na półce, bo za bardzo je lubię, żeby skazać na gniecenie się w pudłach.
Znalazłam Mirę, ma taki sam kolor skóry co Apple.

Awatar użytkownika
Martoszka
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2017, 21:10
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Martoszka »

Hej, hej, pomożecie?
Ostatnio zakupiłam pewną pannę. Chciałabym podmienić jej ciałko bo to, które ma jest z słabego plastiku. Niestety nie mam pojęcia jakiej jest firmy (kupowana panna była na olx), więc wstawiam swoje zdjęcia do pomocy (przepraszam za jakość).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Które ciałko od lalek z serii made to move by pasowało? Myślałam nad ciałkiem azjatki w fioletowym topie a barbie w różowym topie.

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Ner »

To jest ten kolor, w którym wiele lalek Mattela nie ma łatwo dostępnego, artykułowanego odpowiednika (Fan, Cinderella). Nawet MTM Purple Top może mieć ciut ciemniejsze ciałko.

Ponoć ciało Mulan z Disney Store jest dość jasne, tylko pytanie, czy warto. No i jeszcze obitsu...

Jeśli nie zależy Ci na dużym ciałku, to jeszcze są Descentki (Jane, Mal), które też są dość jasne. Ale mają twarde głowy i myślę, że bez suszarki, nie ma co próbować ich zdjąć.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: reiha »

Takiej nie miałam, ale inne blade lalki z chińskich marketów używałam jako ciał dla lalek w kolorze fioletowego topu (:P). Troszkę różniły się odcieniem.

Awatar użytkownika
Nagualini
Posty: 113
Rejestracja: 10 lut 2016, 02:56
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Nagualini »

Lalka wygląda na chińskiego klonika, chyba Kurhn, dużo jest podobnych główek na Aliexpress. Tam też bym poszukała ciała, można znaleźć kilka bladych, w miarę solidnych i nieźle artykułowanych, np. to, to albo to.

Awatar użytkownika
Martoszka
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2017, 21:10
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Martoszka »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! :)
Miałam możliwość porównania ciałka mojej panny z ciałkiem fashionistki, która kolorem ciałka odpowiadała pani w fioletowym topie. I pewnie bym w to poszła, gdyby nie to, że azjatka z mtm kosztuje teraz 2 razy tyle ile kosztowała na początku... a i tak znalazłam ją (na polskim rynku) tylko u jednej osoby.
Poszperałam w internecie i tak, moja lala to chyba klonik kurhn. Na alie też zaczęłam szukać koniec końców. I myślę, że coś tam znajdę (zerknęłam na podane linki, wezmę je pod uwagę :)). Muszę tylko podszkolić się jak tam się kupuje, bo nigdy nic z alie nie zamawiałam :D
Dzięki raz jeszcze!

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Annorelka »

Mam nietypowe pytanie - czy ciałku Obitsu 24 (nowemu) można podmienić stópki na te od Barbie Made to move? Zależy mi by lalka odwzorowująca pewną postać miała konkretne buty, a na pewno nie będą one pasować na większe stópki Obitsu.

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Balbinka »

Czysto teoretycznie (bo nigdy tak nie próbowałam): Jeśli mtm ma stópki na bolec to powinno się dać...
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Annorelka »

Ale czy odpowiedniej wielkości bolec? Ktoś może oba posiada i może sprawdzić. :)

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1627
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Czarnab1 »

Czy ktoś wie które ciałko MtM pasuje do Wonder Woman ewentualnie jakieś FR? Wolałabym umięśnione, tylko nie wiem czy znajdę w odpowiednim kolorze z normalnymi stopami.

Obrazek


Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Pink Flamingo »

Rzuciłem się dziś w Kerfie na MtMkę curvy, bo kosztowała 69 zł - to moja 2, pierwszą kupiłem z przeznaczeniem "na ciało", ale okazała się całkiem urokliwa i szkoda było dekapitować, to nadarzyła się okazja i chciałem obdarzyć tym ciałkiem blond Leę MtM, która swoje ciało oddała innej lalce. No i okazuje się, że mogłem sprawdzić wcześniej czy głowa pasuje do ciała, bo jednak nie pasuje i teraz zastanawiam się, która z Fash będzie na nią pasowała? Czy ten diagram mówi prawdę i muszę sprawić sobie śliwkowoustą? ;) Ma ktoś taką hybrydkę i sypnie zdjęciem? :)
ObrazekBarbie Fashionistas - Made To Move Skin Tones Chart by Willyssa Catcheway, on Flickr

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1893
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: barbusia77 »

Szukam bardzo bladego ciałaka MTM . Które polecacie?
<3

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: BarbieDream »

Azjatka już jest praktycznie niedostępna, jedynie nowa curvy mtm (ciemniejsza niż Azjatka) ale wciąż jasna

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Wymiana ciałka - porady dotyczące koloru

Post autor: Magalita »

Czy jest nadzieja, że któreś ciałko mtm spasuje kolorem do starej, poczciwej Raquelle z Fashionistas? Znajduje dopasowania do nowych fashionistas ale czy do tych starych? Coś się znajdzie?
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość