Przebarwienia na ciele lalki

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: JoannaS »

Bez światła też działa.

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Ashley Shell »

ja to mam pecha:/ barbie leżała w szafie wśród moich ubrań, była zapakowana w reklamówkę a mimo to przez ten worek dostała przebarwień :/ .. jak jej nie doczyszczę to się zapłaczę :( :( czas wygrzebać benzacne z apteczki

Truskawa
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, 18:57
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Truskawa »

Hejka, mam kilka pytań.
Otóż mam Draculare o pomazanej długopisami lub czymś twarzy. Większość poleca tu benzacne i dlatego:
1. Czy jak użyję benzacne to może wyjść sytuacja, że twarz mojej lalki w miejscu po kuracji będzie jaśniejsza od reszty?
2. Czy jest różnica między wystawieniem lalki na słońce a pozostawieniem na półce/ w półce?
3. Jak dużo czasu mogłoby to zająć?

Przepraszam za takie pytania, jestem dość ślepa w takich wypadkach ;(

Awatar użytkownika
Elka
Posty: 629
Rejestracja: 07 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Elka »

Ja mojego Kokouma traktowałam benzacne przez jakiś tydzień i co wieczór nakładałam nową porcję. Nie wyblakł w miejscach gdzie miał nałożoną maść pomimo, że jest lalkiem ciemnoskórym i miałam obawy. Zresztą nawet makijaż mu nie zszedł bo pomazane miejsca miał właśnie nad brwiami (ktoś je próbował flamastrem wzmocnić i się cienie zrobiły). No i stał na półce w łazience gdzie słońce raczej nie dociera ;)

Truskawa
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, 18:57
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Truskawa »

Oki, dziękuję za odpowiedź, już zadzieram kiece i lecę :)

Niika-doll
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:32
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Niika-doll »

Hej, mam mały problem, włożyłam ostatnio Naomi do torby i nie wiem jakim cudem materiał poszewki w środku pofarbował jej tą część rąk z gumy oO Na policzku miała, ale zeszło od razu jak tylko potarłam kciukiem, ale na rękach nie. Próbowałam zmywaczem, ale nie zeszło. Jest jakaś na to rada?

Awatar użytkownika
Majka Chan
Posty: 99
Rejestracja: 27 gru 2013, 14:30
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Majka Chan »

Niika-doll pisze:Hej, mam mały problem, włożyłam ostatnio Naomi do torby i nie wiem jakim cudem materiał poszewki w środku pofarbował jej tą część rąk z gumy oO Na policzku miała, ale zeszło od razu jak tylko potarłam kciukiem, ale na rękach nie. Próbowałam zmywaczem, ale nie zeszło. Jest jakaś na to rada?
bezacne+wystawić na jakiś czas na działanie światła słonecznego lub lampki
powinno zadziałać, bo ręce obitsu są z dosyć podobnego materiału jak korpus w soft z którego taką metodą bez problemu można wybawić to odbarwienie.

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: MajorMistakes »

Nieszczęście katastrofa rozpacz- podrabiana sylvaniowa Myszka Mickey zafarbowała mi na czarno urocze wiewiórki. Wyjmuję pudełko z towarzystwem z zamrażarki żeby je wrzucić do kociego żwirku (następny etap zabawy), a tam dwie wiewiórki w ohydnych, czarnych smugach. To nie jest pleśń. wykonałam próbę biologiczną i to sprawka MM, oby z piekła nie wychodziła. Ma ktoś doświadczenie w czyszczeniu bardzo zabrudzonych sylvanianów? Ja znalazłam coś takiego:
http://sylvanianfamiliesforum.co.za/php ... f=11&t=195
Ale prawie każda propozycja niesie duże ryzyko odflokowania. Macie jakieś sposoby na odświeżanie takich zabawek?



(CHOLERNY DISNEY)
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: barbusia77 »

Dziewczyny,czy przyklejenie plastra z maścia benzacne na przebarwienia od kiecki pomoże?
<3

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: barbusia77 »

barbusia77 pisze:Dziewczyny,czy przyklejenie plastra z maścia benzacne na przebarwienia od kiecki pomoże?
znalazłam chyba sposób żeby lalki nie musiały nagie siedzieć :) Nasmarowałam nogi maścią i owinełam folią spożywczą,poczym normalnie ubrałam każda ^^ Plastry nie były dobrym rozwiązaniem bo benzacne zamiast w gumę w nie się wchłaniało O.o trzeci dzień walczę z przebarwieniami :zly: Mam nadzieję że kiedyś odpuszczą.
<3

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Miranda »

Mam lalkę z plamami na czole i nosie. Kupiłam benzacne i mam pytanie. Czy wystarczy raz nasmarować i czekać? Czy trzeba codziennie kłaść świeżą maść? Bo po kilku godzinach to wysycha.

Awatar użytkownika
takes
Posty: 228
Rejestracja: 11 lip 2015, 15:54
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: takes »

ja posmarowałam grubszą warstwę i chyba na tydzień na parapecie zostawiłam, nic nie poprawiałam i zeszło

Awatar użytkownika
storczyk
Posty: 92
Rejestracja: 19 sty 2014, 16:40
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: storczyk »

takes pisze:ja posmarowałam grubszą warstwę i chyba na tydzień na parapecie zostawiłam, nic nie poprawiałam i zeszło
Potwierdzam można zostawić grubszą warstwę na dłużej. Chyba że lalka jest z jakiejś bardzo miękkiej delikatnej gumy, to lepiej nie bo może jednak zjaśnieć, ale to dotyczy raczej takich lalek staruszek. Barbie przeżyje bez uszczerbku, monster high też. Długopis i mazaki znikają. Cudowny krem :brawo:
PS. Jakoś pryszcza nim nigdy nie posmarowałam, może też działa :mysli:

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1894
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: barbusia77 »

Miranda pisze:Mam lalkę z plamami na czole i nosie. Kupiłam benzacne i mam pytanie. Czy wystarczy raz nasmarować i czekać? Czy trzeba codziennie kłaść świeżą maść? Bo po kilku godzinach to wysycha.
posmaruj maścią i zawiń folią kuchenna. Maść nie wyschnie,a przebarwienia znikną w niecałe dwa tygodnie :)
<3

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Miranda »

@takes, storczyk, barbusia77
Dziękuję za porady. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości