Zastane stawy u Barbie MTM

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Zastane stawy u Barbie MTM

Post autor: barbusia77 »

Jeśli taki temat istnieje, proszę o wklejenie mojego postu do odpowiedniego działu. Kupiłam pulchna Barbie Made To Move. Okazuje się ze stawy łokciowe poruszają się tylko w dolnej części. W górnej nawet nie drgną! Nagrzewałam suszarką, moczyłam we wrzątku. Bez skutku :zalamka:

tak wygląda prawidłowa ruchomość Obrazekprawidłowy by anaconda1977, on Flickr


a tak jest u pulchniutkiej Obrazekugrubaski by anaconda1977, on Flickr


LUUUDZIEE,udało się!! pomógł płyn WD40 i kombinerki :happy:
Obrazekwd401 by anaconda1977, on Flickr
Obrazekwd402 by anaconda1977, on Flickr
przepraszam za goliznę,ale lalka prosto z kąpieli ;)
<3

Awatar użytkownika
sandrinka
Posty: 159
Rejestracja: 15 paź 2019, 13:26
Kontakt:

Re: Zastane stawy u Barbie MTM

Post autor: sandrinka »

Dziękuję za pomysł z WD 40.
Kilka moich mtm miało takie zastane stawy w rekach, a tancerka mtm nadal ma. Innym pannom ogarnęłam ręce w taki sposób, że wkładałam coś typu ołówek/pędzel w zgięcie i zginałam na maksa aż staw się poruszy i ręka zegnie do końca.
Niestety u tancerki (ma grubsze ręce niż standardowe Barbie) ten sposób nie zadziałał, więc zaraz napiszę do brata czy nie ma przypadkiem WD40 i za jakiś czas spróbuję :D

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Zastane stawy u Barbie MTM

Post autor: barbusia77 »

sandrinka tylko kombinerki owiń plastrem, żeby nie podrapać cialka lalce. Ja jestem w szoku ze to się udało bo te stawy wyglądały jak sklejone, albo zlane ze sobą od nowości,taki feler przy obecnych wpadkach Mattela byłby całkiem możliwy ;) Powodzenia :*
<3

Awatar użytkownika
sandrinka
Posty: 159
Rejestracja: 15 paź 2019, 13:26
Kontakt:

Re: Zastane stawy u Barbie MTM

Post autor: sandrinka »

barbusia77 obędzie się bez WD 40 i kombinerek. Przed napisaniem do brata postanowiłam jeszcze raz obejrzeć staw tancerki i udało się ruszyć gołymi rękami. Teraz siedzi ze zgięta ręką, żeby staw się znowu nie zastał. Ale dziękuję za radę dotyczącą plastra - może mi się przydać w przyszłości :)

sfinksantyczny
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2023, 00:39
Kontakt:

Re: Zastane stawy u Barbie MTM

Post autor: sfinksantyczny »

Kilka razy kupiłem na vinted takie MTM curvy przy których było napisane że nie rusza ręką ale za każdym razem po odpowiednio mocnym ściśnięciu łokcia do góry staw się przestawiał. Trzeba powtórzyć czynność ok 3 razy i wyrabia się tak że chodzi swobodnie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości