Lalki z filmów Barbie

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Lalki z filmów Barbie

Post autor: GooliopeJ »

Nie za bardzo umiem zaczynać tematy, jestem nowa choć od dłuższego czasu śledzę forum i zauważyłam, że nie ma takiego tematu więc zakładam. Filmy z Barbie to do tej pory moje ulubione baśnie(wypchaj się, Disney'u) i choć zbieram jedynie MH i EAH, mam sporo lalek z dzieciństwa z tych filmów, nie wliczam ich do kolekcji, są poniszczone i stare (jak to przez dziecko),poza tym twarze Barbie już kompletnie mi się nie podobają a mimo to kocham je z sentymentu i nigdy się nie rozstanę z żadną. Posiadam: Roszpunkę (prezent na 6 urodziny, z okazji premiery filmu był na nią szał:)), Odettę, Leśną Królową z Jeziora Łabędziego, Annę Luizę, Erykę, Błyskotkę z Fairytopii, Annikę, Genevieve, Rosellę, Lucianę, Lianę, Alexę i Mariposę. Ktoś zbierał/zbiera je? Bo z tego co się orientuje, tych z lat do 2010 a nowych nie da się nabyć nigdzie już :/

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Lalki z filmów Barbie

Post autor: JoannaS »

Kiedyś chciałam uzbierać 12 księżniczek, ale zrezygnowałam, są dostępne na Ebayu chyba wciąż.

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Lalki z filmów Barbie

Post autor: Ner »

U mnie wszystkie filmowe barbie to trupki z drugiej, albo nawet trzeciej ręki. Nie mam też ich dużo :)

*Barbie tęczowa księżniczka ( czy jakoś tak, w pudełkowej wersji miała kolorowe motyle wpinane we włosy). Mam ją niemal łysą i przesadzoną awaryjnie na inne ciałko, bo w oryginalnym pękła szyja i ktoś jej główkę przykleił kropelką.
*Książę Daniel z Jeziora Łabędziego - wymięte ubranie, brak dodatków, włosy wygolone po bokach i odcięty sam czubek nosa O.o
*Isla z 12 Tańczących Księżniczek - upolowana za 5 zł w brudnej kiecce, z megakołtunem - już rozczesany, ale włosów jest wyraźnie mniej.
*Naga Mariposa bez skrzydeł - niby naga, ale jakoś wianek panna zachowała ;)
*Dori z Diamentowego Pałacu - w całkiem dobrym stanie, jednak przeniesiona na ciałko MTM i dobrze się czująca w roli współczesnej panny.

Wszystkie, poza Dori czekają jeszcze na konkretne odszczurzanie, odszywanie, reboding, bo ich stan jest bardzo smutny. ;P

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Lalki z filmów Barbie

Post autor: GooliopeJ »

Tęczowa księżniczka to pewnie ta z Secret Door :) moje nie są w takim złym stanie, mają oryginalne ubrania, większość akcesoriów, włosy niestety trochę skoltunione, ogółem tragedii nie ma ale widać że jako dziecko sporo je uzytkowalam :) zawsze interesowały mnie jedynie te do 2009 roku czyli cała druga generacja, dalej to nie to samo :( i chociaż jak mówiłam nie planuję ich kupować to zastanawiam się, gdzie można nabyć np Clarę albo muszkieterki, gdyby kiedyś mnie coś naszło xD bo z tego co wiem nawet na amazonie większość nie ma a jak już to ceny kosmiczne :(

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Lalki z filmów Barbie

Post autor: Ner »

To jest taka Barbie, raczej nie miała drzwi :P
https://www.youtube.com/watch?v=yM9obUXAlGk

Jak teraz wytężam szczątki mózgu, to chyba nie było jej w bajce, więc pewnie nawet nie powinnam o niej wspominać w tym temacie...

Awatar użytkownika
coffee12
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2018, 10:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lalki z filmów Barbie

Post autor: coffee12 »

Pamiętam Roszpunkę z 2001 roku, kupiłam ją kiedyś dla młodszej siostry. Za moich dziecięcych czasów Barbie zawsze miała twarz Superstar, więc buzia Roszpunki wydała mi się nietypowa, za to ta fioletowa suknia!!! Księżniczkowy majstersztyk!
https://www.google.com/search?q=barbie+ ... D2-7-E2q3M:
Roszpunek Mattel wydał od groma, ale moją ulubioną jest ta z 1995 roku, jeszcze na headmoldzie superstar:
https://www.google.com/search?q=barbie+ ... enQt-RyzYM:
Oczywiście jak na księżniczkę trochę jest zbyt opalona, a jej suknia może graniczyć z kiczem, ale mnie się bardzo podoba.
„Jeśli masz zmartwienie – napij się kawy, jeśli się cieszysz – napij się kawy, jeśli jesteś zmęczony – napij się kawy.”
Martyna Wojciechowska

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Lalki z filmów Barbie

Post autor: GooliopeJ »

Ja posiadam właśnie tą z pierwszego zdjęcia i jest moją ulubioną Barbie, jedyne nad czym ubolewam to to, że jej włosy i sukienka są w kiepskim stanie, korony też nie ma ale miałam 6 lat gdy ją dostałam i bawiłam się przez całe dzieciństwo więc w sumie nic dziwnego, wiele ze mną przeszła :) Nowa za to prezentuje się ślicznie, ogółem Barbie z filmów 2001-2009 są bardzo dopracone, co do najmniejszych detali, później było coraz to gorzej a te z lat 2014-2017 to wręcz profanacja xD Szkoda torchę jednak, że nigdzie nie można nabyć już tych najstarszych nowych :(

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości