Vintage czy reprodukcja

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1913
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Vintage czy reprodukcja

Post autor: barbusia77 »

Jakie wersje Barbie wolicie i dlaczego? Oryginalne czy reprodukcje? Mi osobiście trudno się określić gdyż jedna i druga wersja ma coś w sobie. Oryginalna przyciąga mnie właściwie swoim wiekiem, podziwiam w jakim stanie przetrwały. Ich jakość zarówno samej lalki jak i ubrań i dodatków jest naprawdę świetna. Pomimo upływu lat nic nie blaknie nie pruje się. Jeśli chodzi o reprodukcje to na pierwszy rzut oka oka widać oszczędności producenta ; w ubraniach rzepy zamiast nap :/ Buzia niby taka sama ale makijaż jakiś bez wyrazu, może to przez oczy które w niewielkim stopniu są inne niż oryginalne. Włosy- tu różnica jest namacalna od razu- no coś takiego nie ma szans przetrwać 50 lat, jak w oryginale, poprostu się poplącze, wykruszy..
<3

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Vintage czy reprodukcja

Post autor: Miranda »

To zależy. Vintage są solidne, czuć wagę lalki. Z drugiej strony bywają drogie, niektóre egzemplarze zaczynają się rozkładać, itp.
Reprodukcje bywają tańsze, mają nowe ciało i ubrania. Jakość gorsza, to fakt.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1913
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Vintage czy reprodukcja

Post autor: barbusia77 »

Sprzedający się teraz wycwanili. Wystawiają reprodukcje w cenie jak za vintage :ban: Ja rozumiem że nie wszystkie reprodukcje Mattel są dostępne w Polsce ale .. :pudło:
<3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości